З 15 по 18 квітня 2019 року на базі Одеського НВК «Гімназія №7» та за підтримки Інституту модернізації змісту освіти МОН України відбувся Відкритий молодіжний EdFusion «Моя дипломатична місія». В Міжнародному проекті взяло участь близько 250 учасників, а саме 30 команд учнів-лідерів з 11 областей та 17 міст України. Серед них в наша команда лідерів Рожнівського ліцею «Гуцульщина» імені Федора Погребенника у складі 5 учнів: Гризлюк Романа, Красовська Віталіна, Павлюк Володимира, Чурко Андрій, Ярощук Денис.

[envira-gallery id=”2567″]

Захід проводився в рамках реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Міської цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді міста Одеси «Я – одесит, патріот України» на 2016 -2020 роки.
Серед запрошених гостей – консули Греції, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Туреччини та представники Вірменського культурного центру.

EdFusion «Моя дипломатична місія»:
– це наймасштабніша подія, що дає можливість знайти однодумців у бажанні змінити світ, зробити його кращим; проявити свої лідерські здібності у вирішенні глобальних проблем людства; командам дослідити актуальну тему світового значення та спроектувати інноваційне рішення проблеми;
– це платформа для обміну передовим досвідом дипломатії, комунікації молоді та можливості їхнього впливу на соціальні процеси країни і світу;
– це 4 дні шаленого драйву та щоденних фотосетів, 43 години інтенсиву, 10 тренінгових локацій, 14 етнолайфхаків, 7 телемостів, 90 хвилинок милування природою, 3 морські релакс-світанки, 2 флешмоби, 2 екскурсії містом Одеса, квест, Великодній ярмарок, «MusicFest», дефіле у національних костюмах, віртуальна мандрівка навколо світу.
У перший день учасників EdFusion зустріли гімназисти флешмобом «Ми різні, рівні, разом!», після якого їм було запропоновано фотосет з почесними гостями.
Команди -учасники EdFusion прибули в Одесу з певною дипломатичною місією – представити одну з країн світу. Команда Рожнівського ліцею «Гуцульщина» представляла державу Туреччину.
Напередодні поїздки всі 30 команд виконували домашнє завдання – відеоролик представлення країни та її кухні.

[envira-gallery id=”2575″]

Під час експозиції даної держави учні-лідери нашого ліцею мали змогу поспілкуватися особисто з присутніми гостями свята, а саме з віце-консулом Туреччини в Україні Emre Güler та з одеським міським головою Геннадієм Трухановим. Учні ліцею пригощали присутніх східними солодощами (рахат-лукум) та традиційною випічкою (сіміт) Туреччини.

[envira-gallery id=”2581″]

Учасники івенту, 15 квітня спостерігали технології проведення великодніх майстер-класів (етнолайфхаків) «Великдень: стежинами народних традицій», які є фундаментом стабільного, повнокровного життя в сьогоденні та запорукою розвитку в майбутньому, джерелом мудрості, запасником педагогічної думки і морального здоров’я.

[envira-gallery id=”2587″]

Учасники EdFusion 16-17 квітня, взяли участь у тренінгових локаціях : коворкінгу «Моя дипломатична місія»: «Гендерні стереотипи та гендерна рівність», «Мир та безпека», «Здоров’я – для життя», «Екологія», «Віночок культури», «Освіта без кордонів», «Стратегія сталого розвитку», «Спорт і туризм», квест «Одеса в Європі, Європа в Одесі»; інтерактивне спілкування «Україну може змінити лише молодь; «Дороговказів в майбутнє від Богдана Гаврилишина – Великого українця!», майстер-клас «Уміння вести дебати»; віртуальна мандрівка «Навколо світу», екскурсії до Посольств та культурних центрів «Одеса – полікультурне місто». Все це дало можливість учасникам випробувати на практиці технології лідерства, виявити здатність співпрацювати в команді, вирішувати глобальні проблеми світової спільноти.

[envira-gallery id=”2597″]

Також, програмою EdFusion було передбачено проведення телемостів з закладами освіти Болгарії, Грузії, Ізраїлю, Китаю, Німеччини, Греції, Польщі, Латвії «Свята та традиції різних народів»; міжнародних відеоконференцій з Єгиптом «Святкування Великодня та Дня Землі» і «Великдень у моїй країні» за участі італійського лектора. Учні Рожнівського ліцею «Гуцульщина» мали можливість поспілкуватися з польськими студентами та розповісти їм про особливості святкування свята Великодня та про писанкарство Прикарпаття.

[envira-gallery id=”2609″]

Під час екскурсії «Одеса – полікультурне місто» юні дипломати Рожнівського ліцею відвідали Генеральне консульства Республіки Туреччина та поспілкувались з віце-консулом Туреччини в Україні Emre Güler. Конструктивна та водночас тепла розмова

[envira-gallery id=”2617″]

Цікавинкою заходу для учнів ліцею стали ранкові сеанси таласотерапії – використання морської води, морських лікувальних грязей, піску й морського клімату з релаксійною метою.
Останній день нашого перебування був незабутнім таяскравим завдяки надзвичайно видовищного дефіле в національних костюмах.

[envira-gallery id=”2628″]

EdFusion «Моя дипломатична місія» відкрив можливості знайомства з креативними підходами до виховання компетентної особистості молодої людини високих моральних цінностей, соціальної активності та громадянської відповідальності, а учням ліцею надав безмежний обмін досвідом та ідеями, занурення в атмосферу інтелектуального пошуку, безліч цікавих зустрічей!