Рожнівський ліцей “Гуцульщина” імені Федора Погребенника – заклад, який розвиває інклюзивне середовище

2023-2024 н.р. – функціонують вісім інклюзивних класів: 1-А, 1-Б, 2-А, 5-А, 7-В, 8-В, 9-А, 9-В, на базі яких організовано інклюзивне навчання для десятьох здобувачів освіти. У закладі працюють асистенти вчителів:
1-А клас – Лавренюк Юлія Романівна;
1-Б клас – Крутофіст Віталія Зеновіївна;
2-А клас – Пониполяк Марія Дмитрівна та Радиш Юлія Юріївна;
5-А клас – Книш Марія Василівна та Книш Ольга Миколаївна;
7-В клас – Мельничук Галина Василівна;
8-В клас – Гризлюк Володимир Іванович;
9-А клас – Поляк Тетяна Петрівна;
9-В клас – Козак Лідія Юріївна та Чорна Галина Іванівна.

2022-2023 н.р. – продовжують функціонувати інклюзивні 6-В, 7-В, 8-А, 10-Б класи, на базі яких організовано інклюзивне навчання для шістьох здобувачів освіти. У закладі працюють асистенти вчителів: 6-В клас – Кричун Я.Я., 7-В клас – Гризлюк В.І. 8-А клас – Книш М.В. 10-Б клас – Поляк Т.П.

2021-2022 н.р. – продовжують функціонувати інклюзивні 5-В, 7-А, 10-Б класи, створено інклюзивний 6-В клас та організовано інклюзивне навчання для п’ятьох здобувачів освіти. У закладі працюють асистенти вчителів: 5-В клас – Гризлюк В.І. 6-В клас – Гордій О.В. 7-А клас – Книш М.В. 10-Б клас – Поляк Т.П.

2020-2021 н.р. – продовжують функціонувати інклюзивні 4-В, 6-А, 9-В класи та організовано інклюзивне навчання для трьох здобувачів освіти. У закладі працюють асистенти вчителів: 4-В клас – Божескул О.П. 6-А клас – Книш М.В., Боєчко В.Я. 9-В клас – Поляк Т.П.

2019-2020 н.р. – продовжує функціонувати інклюзивний 3-В клас, створені інклюзивні 5-А та 8-В класи та організовано інклюзивне навчання для трьох здобувачів освіти. У закладі працюють асистенти вчителів: 3-В клас – Божескул О.П. 5-А клас – Книш М.В., Боєчко В.Я. 8-В клас – Поляк Т.П.

2018-2019 н. р. – у ліцеї вперше створений інклюзивний 2-В клас та організовано інклюзивне навчання для одного учня. У закладі працює асистент вчителя: 2-В клас – Божескул О.П.

Організація інклюзивного навчання

Нормативно-правова база

Закони України:

Акти Кабінету Міністрів України:

Накази Міністерства освіти і науки України:

Як подати документи на інклюзивне навчання та що робити, якщо заяву не зареєструють

Документація асистента вчителя

Швейцарська організація допомоги дітям по всьому світу Фонд TERRE DES HOMMES.

Перемога залежить від кожного з нас!

Виготовлення окопних свічок для ЗСУ.

Різні можливості – рівні права

Поради психолога

Не можна вимагати від дитини неможливого –

до певного рівня і певного кола знань різні діти йдуть по різному.

В.О.Сухомлинський

Дитина із особливими потребами потребує постійної підтримки. Важливо навчитися взаємодіяти і спілкуватися з нею.

Загальні правила спілкування з дитиною, яка має особливі освітні потреби

10 правил комунікації з батьками дітей з особливими освітніми потребами

Більше…

Поради соціального педагога