Нормативні документи

Поради дитячого психолога Світлани Ройз

Антибулінг

1. Застосування діагностичних мінімумів в діяльності працівників психологічної служби (Методичний посібник)
  2. Кодекс безпечного освітнього середовища (Методичний посібник)
  3. Комплект освітніх програм «Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації»

Посібники/дослідження

1. Психологічне та фізичне насилля серед дітей шкільного віку, його види і поради батькам, педагогам та дітям як діяти у складних ситуаціях
  2. Булінг – ми всі можемо допомогти це зупинити (Посібник для батьків учнів початкових і середніх шкіл)
  3. Не смійся з мене (Посібник для вчителя із формування атмосфери уваги, співчуття і співпраці у класі)
  4. Стоп шкільний терор. Як зупинити дитяче насилля (Посібник особливості цькувань в шкільному віці, профілактика та протистояння булінгу)
  5. Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі Навчально-методичний посібник (попередження насильства щодо дітей в школі)
  6. Програма тренінгових занять «СТОП- Булінг» (орієнтована на профілактику та корекцію проявів некерованої агресивності та насилля в шкільному середовищі)
  7. Комплексна програма соціально-психологічного тренінгу «Нове покоління» (орієнтована на профілактику та корекцію проявів некерованої агресивності та насилля в шкільному середовищі)
  8. Кібер-булінг або агресія в інтернеті: способи розпізнання і захист дитини (Методичні рекомендації)
  9. Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі (Методичні рекомендації щодо попередження насильства над дітьми)
  10. Профілактика насильницьких та агресивних форм поведінки серед учнівської та студентської молоді (Методичні рекомендації для практичних психологів і соціальних педагогів)
  11. На ресурсі Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи опублікував матеріал:
  1. Навчіть дитину захищатися (аналіз проблеми сексуального насильства щодо дітей, застосування сучасних інтерактивних методів та підходів як складової частини загального виховного процесу)
  2. Формування превентивного виховного середовища загальноосвітнього навчального закладу (Навчально-методичний посібник), (теоретико-методологічні засади створення превентивного виховного середовища закладу загальної середньої освіти)
  3. Вирішення конфліктів у школах (Навчально-методичний посібник)

Статті/корисні посилання

1. Булінг у школі: в небезпеці педагог (шкільне насилля у ставленні учнів до педагогів)
  2. Булінг у школі: чому діти цькують дітей і що з цим робити (насильство серед дітей у школі)
  3. Цькування вчителів в українських школах шкільне насилля у ставленні учнів до педагогів
  4. Проблема булінгу очима підлітка насильство серед дітей у школі, його причина і поради підліткам
  5. Як виявити жертву цькування у школі. Алгоритм для батьків причини насильства серед дітей у школі
  6. Stop-булінг. Три проблеми батьків, які впливають на дитячу агресію (насильство серед дітей у школі та проблеми в поведінці батьків, які впливають на породження дитячої жорстокості та агресії)
  7. Безпечна школа. Маски булінгу причини булінгу і поради батькам, як допомогти дитині
  8. Коли вашу дитину цькують (основні види шкільного булінгу та як йому протидіяти)
  9. Булінг, або шкільне цькування: налякати поліцією не вдасться, що ж робити? (булінг у школі та протидія йому)
  10. Шкільне цькування, або булінг: вступ до теми (причини виникнення насильства серед дітей у школі)
  11. Як подолати булінг, на думку молоді (думка молоді щодо того, як подолати насилля у школах)
  12. 1 спосіб покінчити з булінгом і знущанням в школах! (поради як успішно боротися з цькуванням серед школярів)
  13. Булінг (цькування) у школах: як допомогти потерпілому, агресору та запобігти боулінгу (поради як успішно боротися з цькуванням серед школярів)
  14. Профілактика та подолання булінгу у закладах освіти (причини виникнення булінгу, вплив цього явища на окрему особистість і учнівський колектив в цілому, практичні методи виявлення постраждалих та булерів, методами профілактики і втручання)
  15. Як вчителю не стати жертвою булінгу

Соціальні проекти

1. Проект  «Стоп шкільний терор» («Безпечна школа»)  (матеріали, дослідження про  булінг в школах, поради закладів загальної середньої освіти,  вчителям, батькам та учням)
  2. У рамках проекту «Повага дією!» (Operation Respect)
  1. Проект «Маю право бути собою» Проект ювенальної поліції  із протидії та попередження фізичного та морального насилля у школі
  2. Кампанія «Викресли буллінг» (в рамках проекту для інформування дітей та батьків про булінг було створено сайт stopbullying.com.ua)

Тренінги/семінари (інші заходи)

1. Онлайн-курс «Недискримінаційний підхід у навчанні» (протидія булінгу в початковій школі)
  2. Тренінг/прес-конференція «Стоп боулінг» (насилля серед учнів у школі і шляхи вирішення ситуації)
  3. Зустріч Ніка Вуйчича з українськими школярами та вчителями «Безпечна школа» (булінг у школах та протидія йому)

Процедура подання заяви про випадок булінгу (цькування) та порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування)

План заходів щодо запобігання правопорушень, насиллю над дітьми та попередження жорстокого поводження з ними

Відео матеріали

Інші корисні матеріали

Досвід Швеції у протидії булінгу (захист прав учнів, які піддаються боулінгу)
ПІДГОТОВЛЕНО ЗА МАТЕРІАЛАМИ САЙТУ  https://mon.gov.ua