Сучасна траєкторія освіти вимагає нових підходів: докорінного переосмислення технологій, втілення ідеї самоцінності дитини, її духовного становлення, створення умов для самореалізації у різних видах діяльності. Проєктуючи імідж учня, педагоги орієнтуються на особистість, яка повинна здобути «статус творця свого життя». Саме тому Рожнівський ліцей «Гуцульщина» імені Федора Погребенника – це заклад успішних здобувачів освіти, високопрофесійних педагогів та відкритих до співпраці батьків. Це один із найдавніших закладів освіти на Гуцульщині зі своєю історією, це колиска талантів, прикарпатська Альма-матер Героя України, народної артистки, лауреата Шевченківської премії М. Стеф’юк, академіка АНУ Ф. Погребенника, народного артиста України В. Ватаманюка, п’ятьох докторів наук, більше 40 кандидатів наук).
Філософія закладу
• Патріотизм, національна свідомість, громадянська відповідальність
• Здоров’я і безпека
• Підприємливість і фінансова грамотність
• Екологічна безпека та сталий розвиток
• Колективізм, партнерство
• Взаємоповага, взаємодопомога, спільна праця
• Духовність і культура
• Відповідальність, чесність
Унікальність освітнього закладу полягає у тому, що разоміз наданням якісної ступеневої освіти здобувачам освіти із ранніх років прививають уміння творити життя власноруч. Учні, випускники основної, старшої школи, не тільки добре засвоюють ази основ наук, але й навчаються ремеслу, що культивується у цих краях з діда-прадіда. Учителі разом із батьками навчають юне покоління виживати в умовах ринкової економіки завдяки умінню з гончарства, різьби по дереву, ткацтва та вишивки. Це свідчить про те, що випускники ліцею не опиняються на узбіччі життя, а уміють створити власний життєвий проєкт.
Бренд-імідж
• понад 180 років досвіду
• Асоційована школа ЮНЕСКО в Україні
• авторська школа «Школа розвитку життєтворчості Гуцульщини»
• Флагман сучасної освіти України
• 100 кращих шкіл України в номінації «Школа громадянського становлення»
• один з найкращих освітніх закладів нового типу Івано-Франківської області
• інклюзивний заклад, що забезпечує індивідуальну траєкторію розвитку дитини
• нове оптимальне освітнє середовище з сучасним обладнаннямза Концепцією НУШ
• модерний формат освіти – електронний документообіг, інформаційна система «Моя школа»
• якісне кадрове забезпечення (1 – кандидат педагогічних наук, 1 – заслужений учитель України, 2 – нагороджених нагрудним знаком В. Сухомлинського, 3 – відмінників освіти, 24 – методисти, 18 – старших учителів)
• впровадження новітніх освітніх трендів та технологій
• стійкі цінності
• пріоритет ліцею – дитиноцентризм
• різноманітне дозвілля
• міжнародна співпраця, партнерство з вищими навчальними закладами
• тут вчать вчитися
Рожнівський ліцей «Гуцульщина» імені Федора Погребенника – лідер освіти в громаді, який забезпечує високу якість освіти та конкурентоспроможність своїх випускників, розвиток їх життєвих компетентностей крізь призму виховного, психологічного та інклюзивного вимірів в умовах сучасних освітніх трансформацій.