Традиційним у Рожнівському ліцеї  «Гуцульщина» імені Федора Погребенника став Тиждень української писемності і мови. Знання рідної мови, любов та дбайливе ставлення до неї – одне з невичерпних джерел патріотичних почуттів кожної людини.  Без любові до рідного слова неможлива любов до рідної землі, до своєї Батьківщини. У книзі «Щоб у серці жила Батьківщина» В.О.Сухомлинський стверджував: «Рідне слово – то невичерпне, життєдайне і невмируще джерело, з якого дитина дістає уявлення про навколишній світ, про родину, про своє село і весь наш край. Віками народ творив це багатство, відкладаючи у скарбницю рідної мови найдорогоцінніші перлини думки, уяви, фантазії, пісні, казки». Українське слово – це найтонший і найгостріший інструмент, яким учителі покликані доторкуватися до почуттів і розуму своїх вихованців.

Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є. Конкурси, мовні ігри і турніри, олімпіада спонукали учнів до творчості й пізнання, викликали ще більший інтерес та бажання вчитися, сприяли розвитку креативності, вчили бути спостережливими, кмітливими та винахідливими. Саме сьогодні, в нелегкий час для нашої держави, а особливо для її мови проведені заходи є важливими і особливо актуальними.

Марафон шкільних заходів завершився, але не завершується робота над вдосконаленням знань учнів з літературної української мови. Мова – безцінний скарб, який ми отримали у спадщину і мусимо плекати, леліяти і передавати далі прийдешнім поколінням.