Щороку 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови.  Вже стало доброю традицією в цей день  писати  Радіодиктант національної єдності, який проводить Українське радіо. Головна мета його проведення — не виставляння оцінок, а спонукання до вивчення української, вдосконалення та підвищення її культури. Сьогодні Рожнівський ліцей «Гуцульщина» імені Федора Погребенника також приєднався до найбільшого україномовного флешмобу. Авторка цьогорічного тексту — українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу Ірина Цілик, читала текст народна артистка, Герой України Ада Роговцева.
Безумовно, така акція демонструє важливість державної мови, показує, що ми вважаємо її престижною. А власний приклад завжди може стати мотивацією для інших діяти так само — поважати свою мову та країну.
Цього року День писемності особливий для кожного з нас. Українська мова в час війни стала символом незламності та свободи.
Щасливі ми, що народилися  на такій чудовій, багатій, мальовничій  землі – в  нашій  славній  Україні. Тут жили  наші  прадіди, діди, живуть  наші батьки – тут коріння  роду  українського. І де б ми  не  були, скрізь  відчуваємо  поклик  рідної землі, хвилюємося  аж  до  сліз, почувши рідне слово. Світ захоплюється українською мовою, яка належить до першої трійки наймилозвучніших мов земної кулі.  Мова – це душа мільйонів українців, загартована історією.   Це великий  скарб, який треба шанувати, берегти  і  розумно  збагачувати.

Говорімо українською, щоб нас побачив світ,
її духовні та інтелектуальні надбання! 
Вчімо українську та шануймо її!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *