9 листопада – День української писемності та мови, свято, яке щороку відзначається в Україні. За православним календарем, це День вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Свято було започатковано Указом Президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997 року. В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця».

Уже стало традицією у нашому навчальному закладі відзначати День української писемності. Із самого ранку в ліцеї розпочалась акція «Чи знаєте ви, що…», під час якої учні висловили любов і повагу до української мови, підкреслили важливість звучання рідного слова в нашому житті. Учні подивилися фільм «Світлиця слова у безмежжі часу». Крім того, за традицією, у цей день транслюється Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Диктант проходив під гаслом «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета». 52 здобувачі освіти 9-11 класів нашого навчального закладу долучилися до заходу і перевірили свої знання з рідної мови. Найголовнішим при написанні диктанту була не перевірка знань і високий отриманий бал – важливим було відчуття єдності і солідарності з усіма, хто любить рідне слово, популяризує його. Пам’ятаймо: ми – українці, і наш найцінніший діамант – мова.