Ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя. Це поняття дуже широке і поєднує різні аспекти. Як зрозуміти, що стан душевного здоров’я вийшов із рівноваги та настав час звернутися до спеціаліста за підтримкою і допомогою?
1 березня медичною сестрою ліцею Анною Ропар було проведено роз’яснювальну розмову з здобувачами освіти 7-Б класу на тему: «Ментальне здоров’я. Як подбати про себе?».
Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя. Це означає, що ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку — психічне здоров’я кожного індивіда важливе для всього суспільства.
Стан ментального здоров’я залежить від багатьох чинників: соціальних, екологічних та навіть економічних.
Анна Василівна разом із дітьми обговорили наступне:
– що таке ментальне здоров’я?;
– від чого залежить психічне здоров’я та як його підтримувати?;
– що важливо для підтримання ментального здоров’я на належному рівні?;
– хто має опікуватися Вашим психічним здоров’ям?;
– як зрозуміти, що виникли проблеми з психічним здоров’ям?;
– що таке соціальне здоров’я, як його підтримувати?;
– як вести здоровий спосіб життя?
У наш час дуже важливо приділяти належну увагу саме ментальному здоров’ю, розуміти, наскільки важливо вести здоровий спосіб життя! Адже фізично і психічно здорове суспільство є фундаментом держави!